آموزش نوشتن رمان در سایت داستان نویسی فصل یک

سایت "فصل یک" پلتفرمی اختصاصی برای به اشتراک گذاری داستان، رمان و دلنوشته های شماست. "فصل یک" به گونه ای طراحی شده است که کاربران بتوانند به راحتی داستان ها یا نوشته های خود را به اشتراک بگذارند.

آموزش ثبت نام

برای قرار دادن رمان خود در سایت ابتدا در سایت ثبت نام کنید. اگر دارای حساب کاربری گوگل هستید می توانید با زدن دکمه ثبت نام با حساب گوگل بدون پر کردن فیلدهای ثبت نام در سایت عضو شوید.

اگر دارای حساب گوگل نیستید می توانید با پرکردن فیلدهای ایمیل، نام کاربری، رمز عبور و تکرار رمز عبور اقدام به ثبت نام کنید.

اگر با پر کردن فیلدها اقدام به ثبت نام کرده اید پس از ثبت نام ایمیلی برای شما ارسال می شود. فولدر اسپم ایمیل خود را نیز چک کنید. با زدن لینک فعالسازی حساب شما فعال می شود و می توانید از طریق صفحه ورود به سایت وارد حساب کاربری خود شوید.

پس از فعالسازی حساب خود با وارد کردن نام کاربری یا ایمیل و رمز عبور می توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

ویرایش اطلاعات کاربری

در حساب کاربری خود می توانید تصویری برای نمایه خود قرار دهید و همچنین برای پروفایل خود کاور انتخاب کنید.

  

از قسمت ویرایش اطلاعات کاربری می توانید اطلاعات خود را ویرایش کنید.

اگر هر زمان قصد داشتید رمز عبور خود را تغییر دهید می توانید از قسمت تغییر رمز عبور با وارد کردن رمز عبور فعلی و رمز عبور جدید و تکرار آن رمز خود را تغییر دهید.

 

سایت "فصل یک" این امکان را به کاربران خود می دهد که هر زمان که مایل باشند اطلاعات حساب خود را کامل حذف کنند. این حذف بعد از یک هفته در صورتی که در آن یک هفته وارد سایت نشوید اعمال می شود. حذف اطلاعات شما شامل تمام داستان ها و اطلاعات شخصی شماست و غیرقابل بازگشت است.

از طریق منو کاربری خود که در زیر کاور پروفایل قرار گرفته است می توانید به سایر بخش های حساب خود دسترسی داشته باشید.

افزودن رمان، داستان یا دلنوشته در سایت فصل یک

از قسمت "داستان های من" در منوی کاربری می توانید داستان ها و نوشته های خود را مشاهده کنید. با زدن دکمه "افزودن داستان" می توانید داستان جدیدی را در سایت قرار دهید.

در صفحه اطلاعات داستان ابتدا اطلاعات داستان خود، از جمله عنوان داستان، ژانرها، گروه سنی و خلاصه ای از داستان و یا هر نوع توضیحاتی که لازم است را قرار می دهید.

 پس از ذخیره این اطلاعات می توانید برای داستان خود تصویری هم انتخاب کنید.

افزودن قسمت برای هر داستان یا نوشته

بعد از اینکه اطلاعات داستان ذخیره شد می توانید با زدن دکمه "افزودن قسمت جدید" به صفحه ای بروید که در اینجا متن نوشته یا داستان خود را قرار می دهید. اگر داستان شما چند قسمت یا فصل دارد می توانید هر بار با زدن این دکمه قسمت جدیدی را اضافه کنید.

در صفحه جدید می توانید متن قسمت جدید را بنویسید و برای آن عنوانی انتخاب کنید. با زدن دکمه "ذخیره پیش نویس" نوشته شما ذخیره می شود اما در سایت منتشر نمی شود و برای کسی جز شما قابل رؤیت نخواهد بود. دکمه "پیش نمایش"، نوشته شما را در سایت قبل از ذخیره نمایش می دهد. دکمه "ذخیره و انتشار" نوشته شما را برای سایر کاربران سایت قابل مشاهده می کند.

با زدن دکمه "بازگشت" به صفحه اطلاعات داستان برگشت داده می شوید. حال در این قسمت می توانید لیست قسمت های اضافه شده را مشاهده کنید. امکان ویرایش، حذف و مشاهده هر قسمت در این قسمت قرار داده شده است. همچنین می توانید با کلیک بر روی علامت کنار هر قسمت و کشیدن آن به سمت بالا و پایین ترتیب قسمت ها را تغییر دهید.

همچنین هر زمانی می توانید نوشته خود را با کلیک بر روی گزینه "حذف داستان" حذف کنید. حذف داستان غیرقابل بازگشت است.

در قسمت "داستان های من" از منو کاربری می توانید لیست داستان های خود را ببینید. با کلیک بر روی گزینه در کنار عنوان هر داستان وارد قسمت ویرایش می شوید می توانید اطلاعات داستان را ویرایش کنید و یا قسمت جدیدی اضافه کنید.

تقویت مهارت های داستان نویسی جزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید.