تبادل نظر در تالارهای گفتگو

برای ایجاد تاپیک باید ابتدا در سایت عضو شوید و وارد حساب کاربری خود شوید.
Writer_crow استارتر تاپیک کاربر تعداد پست ها : 29

توصیه به نویسندگان تازه کار

168 بازدید | 5 پست
سلام. می خواستم بدونم طبق تجربه هایی که تا حالا توی نوشتن داشتید، چه توصیه ای به نویسنده های مبتدی دارید؟ توصیه ای که من می کنم ممکنه کلیشه ای باشه، ولی کتاب ها می تونن بهترین معلم ها برای یه نویسنده باشن. برای اینکه نویسنده خوبی باشیم باید تا میتونیم کتاب بخونیم.
۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۱
SMMM کاربر تعداد پست ها : 9
یه توصیه ای که دوست داشتم اوایل کارم هم به من پیشنهاد می شد، نوشتن بی ترس و مهابا بود.
بدون اینکه مشکلی با نوشتن داشته باشم. از ابتدای کارم یک وسواسی بابت واو به واو نوشته هام داشتم که کاش نداشتم حقیقتاً.
این وسواس باعث می شد یک ایده و موضوعی رو شروع کنم اما بعد یه مدت احساس می کردم یه افتضاح به تمام معنا نوشتم. پس می رفتم سراغ یک ایده دیگه. و دوباره همین چرخه ادامه پیدا می کرد...
۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۷
NegarMojiri کاربر تعداد پست ها : 17
بذار اتفاق بیوفته! من خودم همیشه موقع نوشتن اول داستان رو می‌دونم، کمی از وقایعی که اواسط داستان اتفاق میوفته رو هم می‌دونم، شااااید پایانش رو هم بدونم...
اماااا... موقعی که شروع به نوشتن می‌کنم داستان مثل یه فیلم سینمایی توی دنیای ذهنم پلی می‌شه و من با تموم جزئیات می‌نویسمش:)
پس نیازی نیست قبل از شروع داستان همه چیز رو درباره‌ش بدونی. خودش اتفاق میوفته.
و این که... عجله نکن... آروم آروم. جزئیات رو توصیف کن. اجازه بده چیزی که تو می‌بینی رو دیگران هم خیلی خوب ببینن.
درکل توی دنیای رنگی رنگی و زیبای نویسندگی و خیالاتت غرق شو. بذار دنیایی که تو فرمانرواییش می‌کنی، اتفاقات قشنگی رو برات رقم بزنه:)
۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰
Larma کاربر تعداد پست ها : 1
چطوری از کلیشه ها فرار کنیم ؟
۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰
asma کاربر تعداد پست ها : 4
خب اولش بهتره حداقل دو تا کتاب بخونی، به جملات زیاد دقت کن چون به نظرم شیوه ی بیان بسیار مهمه و اگر کسی هس که نویسندس یا تجربه داره حتما ازش مشورت بگیری و اینکه لطفا سعی کن عامیانه ننویسی چون ارزش ادبی اثر میاد پایین
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۳
Writer_crow استارتر تاپیک کاربر تعداد پست ها : 29
درسته. مورد آخری یکی از رایج ترین اشتباهاتیه که توی داستان های توی اینترنت دیدم
۲۴ تیر ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۵

برای پاسخ به این تاپیک باید ابتدا در سایت عضو شوید و وارد حساب کاربری خود شوید.

جدیدترین تاپیک ها:

تقویت مهارت های داستان نویسی جزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید.