تبادل نظر در تالارهای گفتگو

برای ایجاد تاپیک باید ابتدا در سایت عضو شوید و وارد حساب کاربری خود شوید.
Agate استارتر تاپیک کاربر تعداد پست ها : 3

داستان جنایی؟

21 بازدید | 1 پست
سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان.
دوستان من تصمیم گرفتم که در داستان های جنایی نیز فعالیت داشته باشم.ولی اول نیاز دارم تا کتاب های این ژانر را بخوانم تا مقدمه ای برای کتابم در ذهنم فراهم بشه.پس اگه کسی کتاب جنایی خوب و با سبک کلاسیک سراغ داره ازش خواهشمندم بهم معرفی کنند و اگه نکته ای دارید که بهم کمکم میکنه ممنون میشم بگید
۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۴
Meryok کاربر تعداد پست ها : 1
من سابقه ی زیادی توی داستان های جنایی داشتم البته به جز اینجا خب بنظرم کتاب های خوب مال شرلوک هلمز که شامل مثلا سگ های باسکرویل هست که خیلی عالی هست بخوان بنظرم رمان سکوت بره ها هم عالی هست با فیلم ها و کتاب های زودیاک قاتل و بنظرم پرونده های قتل رو هم چک کن مثل خود زودیاک و مستند خطرناک ترین موجودات تمام اعصار رو ببین و همینطور داستان واقعی جک قصاب و قاتل کالچستر رو بخون و خب خیلی بنظر خودم می خوای کلاسیک بنویسی برای درک فضای قدیمی خیلی موزیک های جز کلاسیک یا پیانو های کافه ای و کلا موسیقی های غربی و کلاسیک گوش بده هم موقع نوشتن هم موقع قبلش برای ایده پردازی و اینکه داستان هواپیما های زپلین تیمارستان های قرن 19 اسم های مکان مختلف اسم ماشین ها کتاب های جادو جنبل و کدگذاری شده داستان های مخوف بخوان سعی کن خودت کد بسازی برای اینکه به خوای جای قاتل بنویسی باید حداقل برای 1 ماه به طرز فکر قاتلت و خودت فکر کنی و سعی کن یک طرز فکر جدید برای خودت بسازی و شبیه قاتل رفتار کنی در انزواع ادای صدای قاتل با قیافه قاتل روی طرز نوشتار خودت کار کنی و نوشتار مخصوص قاتل و لحنش و اینکه برو یکسری اطلاعات قتلی بگیر و اینکه انواع تفنگ چطوری ردیابی می شود و روش های مختلف و طرز افکار کارآگاهان مختلف و اینکه سعی کن شیمی بین کارآگاه و قاتل مثل موش و گربه فقط تعقیب و گریز نباشد طرز فکر هردو موقع انجام کارها را باید خوب برسانی و اینکه برای قاتلت باید یک الگوی تخیلی یا واقعی داشته باشی مثلا من از زودیاک قاتل خیلی استفاده می کنم باید یه کاری کنی محیط برای خواننده جذاب باشد مثلا من هم اولین تجربه تخیلی و جنایی باهمم اینجا داره درست میشه و اولین بارم هست عناصر شهر تخیلی دارم درست می کنم و این کل چیزی بود که می تونستم بهت بگم فقط نوع استایل مربوط به خودت میشه بعضی ها تعقیب و گریز رو بیشتر دوست دارند بعضیا مثل من پازلی رو و خب انتخاب با خودته
۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۲

برای پاسخ به این تاپیک باید ابتدا در سایت عضو شوید و وارد حساب کاربری خود شوید.

جدیدترین تاپیک ها:

تقویت مهارت های داستان نویسی جزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید.