تبادل نظر در تالارهای گفتگو

برای ایجاد تاپیک باید ابتدا در سایت عضو شوید و وارد حساب کاربری خود شوید.
ZahraB استارتر تاپیک کاربر تعداد پست ها : 9

سوال لطفا جواب دهید

153 بازدید | 11 پست
سلام
در حال نوشتن کتابم.
کتابم را میتونید در سایت بخونید.
یه سوال چطوری تعداد فصل های یک کتاب را تایین کنم و کتابم را تموم کنم و برم سراغ جلد بعدی؟
۱۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱
nobody کاربر تعداد پست ها : 26
سلام
برای تعیین فصل باید سعی کنی حداقل چندین صفحه بنویسی. هر فصل شامل صفحات نسبتا زیادی میشه گرچه خیلی از کتاب ها فصل ندارن.
هر فصل رو با این هدف که داستان از جایی تموم شده و قراره صحنه جدیدی نشون بدی، شروع کن. مثل هر سکانس از یه فیلم.
۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۵
A_H کاربر تعداد پست ها : 4
تعداد کلمات هر فصل ممکن است هزار یا ده هزار تا باشه و مقدار اون تعیین کننده هر فصل نیست. فصل همانند قسمت های یک سریال است که هر قسمت(فصل) موضوعی هدف داری را شروع و به پایان می رساند و همه قسمت ها در کنار هم یک داستان واحد را تشکیل میدهند. ساده است تنها لازم است یک بار کتاب خودت را بخوانی و آن را بشکلی که گفتم تقسیم بندی کنی.
البته برای داستان های کوتاه این کار لازم نیست چرا که داستان های کوتاه فقط یک یا دو فصل دارن.
۱۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۸
ZahraB استارتر تاپیک کاربر تعداد پست ها : 9

تعداد کلمات هر فصل ممکن است هزار یا ده هزار تا باشه و مقدار ...

سلام
ممنون
من رمان اژدهای برفی را دارم مینویسم.
اما مطالب هر فصل من کمتر از اون چیزیه که شما میگیند.
چیکار کنم؟
گیج شدم!
۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۹
heyd4ri_4li کاربر تعداد پست ها : 2
به شما گفتم که نیاز نیست هر فصل شما طولانی باشد. کوتاه بنویسید. مهم اینکه هر فصل را مثل یک داستان کوتاه ببینید و سعی کنید آن را به بهترین شکل ممکنه بنویسید تا خوانندگان خودتونو مشتاق و علاقمند نگه دارید. بنظرم من برای شما که تازه کار هستید با نوشتن داستانهای کوتاه شروع کنید بعد به نوشتن رمان فکر کنید اینطوری در نوشتن فصل های یک رمان خوب موفق خواهید بود.
۲۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۷
heyd4ri_4li کاربر تعداد پست ها : 2
به شما گفتم که نیاز نیست هر فصل شما طولانی باشد. کوتاه بنویسید. مهم اینکه هر فصل را مثل یک داستان کوتاه ببینید و سعی کنید آن را به بهترین شکل ممکنه بنویسید تا خوانندگان خودتونو مشتاق و علاقمند نگه دارید. بنظرم من برای شما که تازه کار هستید با نوشتن داستانهای کوتاه شروع کنید بعد به نوشتن رمان فکر کنید اینطوری در نوشتن فصل های یک رمان خوب موفق خواهید بود.
۲۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۷
fatemehghafarian803 کاربر تعداد پست ها : 3
سلام من به تازگی عضو این سایت شدم. یک داستان کوتاه نوشتم اما براش عکس نذاشتم. ازکجا میتونم تغییر بدم داستانمو؟
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۴
fatemehghafarian803 کاربر تعداد پست ها : 3
اگه میشه کتابی بهم معرفی کنید که توش پراز دیالوگ های چالش برانگیز درمورد حقیقت دنیا و آدمها و عقاید و نگاه جدید به زندگی باشه
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۳
admin مدیر تعداد پست ها : 18

سلام من به تازگی عضو این سایت شدم. یک داستان کوتاه نوشتم ...

سلام دوست عزیز. به سایت فصل یک خوش آمدید. لطفا لینک آموزش را مطالعه کنید: https://fasleyek.com/آموزش-نوشتن-رمان-در-سایت-داستان-نویسی-فصل-یک

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
Mohadese_Maleka کاربر تعداد پست ها : 6
سلام من یه سوال داشتم

من مشخصات داستانم رو مثل ژانر و گروه سنی رو وارد کدم ولی الان نمیدونم چطور فصل جدید ایجاد کنم و داستانم رو بنویسم

میشه کمک کنید
۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۲

برای پاسخ به این تاپیک باید ابتدا در سایت عضو شوید و وارد حساب کاربری خود شوید.

جدیدترین تاپیک ها:

تقویت مهارت های داستان نویسی جزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید.