ذهن ما انگیزه ها و خواسته ها : تاریکی و روشنایی

نویسنده: kianoosh2003

روشنایی و تاریکی مانند دوقلو ها هستند.
روزی روزگاری افرادی زندگی می کردند که عاشق نور بودند.

هر روز صبح به محض طلوع خورشید، آنها به استقبال آن برخاستند و آهنگهای جشن برای نور می خواندند. و هر غروب وقتی خورشید غروب می‌کرد، آهنگ‌های دیگری می‌خواندند، آهنگ‌های غم‌انگیز، ترانه‌های دلتنگی برای نور خورشید. آنها نور را خیلی دوست داشتند.

آنها تاریکی را دوست نداشتند. هر شب وقتی تاریکی فرو می‌آمد، عجله می‌کردند تا به رختخواب بروند، زیرا تنها زمانی که می‌خوابیدند می‌توانستند تاریکی را تحمل کنند. حتی در آن زمان، تاریکی مطلق برای آنها ترسناک بود، و بنابراین آنها همیشه آتشی را در هر اتاق روشن نگه می داشتند.

عزیزترین آرزوی مردم این بود که خورشید غروب نکند، و در تاریکی هرگز فرو نرود. اما هر روز غروب می‌کرد و آنها آوازهای غمگین خود را می‌خواندند و تاریکی ترسناک، غم‌انگیز و عجیب را تحمل می‌کردند تا روز بعد دوباره به خورشید سلام می‌کردند.

اکنون در این سرزمین دو فرزند برجسته به دنیا آمدند. آنها دوقلو بودند. یکی دختر بود و انگار از درون می درخشید. هر وقت او وارد اتاقی می شد، به نظر می رسید همه چیز کمی روشن تر می شد. و مردم او را بسیار دوست داشتند.

دیگری پسری بود و انگار با خود تاریکی می آورد. وقتی وارد اتاقی می شد، همه چیز کمی تیره به نظر می رسید. و مردم او را دوست نداشتند. آنها از او می ترسیدند زیرا او تاریکی بزرگ شب را به یاد آنها می آورد.

اما با وجود اینکه مردم دختر را دوست داشتند و پسر را دوست نداشتند، دوقلوها خیلی یکدیگر را دوست داشتند. و چون دختر خیلی برادرش را دوست داشت، مردم اکثراً به او اجازه می دادند که در بینشان باشد ، حتی اگر از او می ترسیدند.
و با بزرگ شدنشان مشخص شد که این بچه ها در واقع بچه های جادویی بودند. دختر این قدرت را داشت که در صورت آسیب دیدن یا از دست دادن زندگی آنرا ترمیم یا بازگرداند. هنگامی که او یک کودک بسیار کوچک بود ، می توانست بریدگی های کوچک و کبودی ها را درمان کند. وقتی کمی بزرگتر شد، می توانست استخوان های شکسته و سایر دردهای بزرگتر را التیام بخشد. و تا زمانی که نوجوان بود، می‌توانست محصولات را سریع‌تر ، بزرگ‌تر و پرتر کند. او می توانست گیاهان و حیواناتی را که مرده بودند زنده کند. مردم مشکوک بودند که او حتی می تواند مردم را به زندگی بازگرداند، اما آنها کمی ترسیدند که بپرسند.
از طرف دیگر پسر این قدرت را داشت که هر چیزی را آرام و ساکت کند. هنگامی که او کودک بسیار کوچکی بود، می‌توانست به خانواده‌اش کمک کند تا سریع‌تر بخوابند و به این ترتیب آنها را از ترس تاریکی نجات می‌داد. وقتی کمی بزرگتر می شد، می توانست وقتی حیوانات می ترسیدند آنها را آرام کند و آنها را ساکن کند. گاهی اوقات او ابتدا به سراغ حیوان یا فردی که آسیب دیده بود می رفت و به آنها کمک می کرد تا آنقدر آرام باشند که جادوی شفابخش خواهرش عمل کند. و در دوران نوجوانی می توانست طوفان ها و بادها و باران ها را آرام کند. او می توانست هر چیزی را به سکون برساند.

عشق مردم به نور و ترس از تاریکی تنها با گذشت زمان بیشتر شد، شاید با وجود دوقلوهایی که همیشه جلوتر از آنها بودند تا به آنها یادآوری کنند.

و بنابراین یک روز، آنها تصمیم گرفتند از دختر درخواست کمک کنند. آنها از او خواستند ببیند آیا جادوی او می تواند خورشید را در آسمان نگه دارد و از آمدن شب جلوگیری کند. دخترک تمایلی نداشت، اما بعد از چندین ماه از او خواسته شد، سرانجام تصمیم گرفت تلاش کند، فقط برای اینکه مردم او را تنها بگذارند. یک روز، درست زمانی که خورشید در بالاترین نقطه خود قرار داشت، او به بالای بلندترین تپه زمین رفت و دستانش را به آسمان پرتاب کرد و از خورشید خواست که بایستد و همان جا بماند ، بالای آسمان برای همیشه.

او بلافاصله مطمئن نبود که اتفاقی افتاده باشد. خورشید معمولا خیلی آهسته حرکت می کند. اما خیلی زود مشخص شد که اتفاقی افتاده است. خورشید در آسمان متوقف شده بود.

مردم خیلی خوشحال شدند. جشن بزرگی برپا شد. آنها تمام آهنگ های خود را در جشن خورشید خواندند. آنها دختر را حتی بیشتر دوست داشتند - حداقل در ابتدا. حدود یک هفته اول همه خوشحال و راضی بودند.

اما به زودی آنها شروع به خسته شدن کردند. اگرچه آنها همیشه برای دفع تاریکی با آتش می‌خوابیدند، اما خوابیدن در نور کامل خورشید چیز دیگری بود. آنها می چرخیدند و مدام از خواب بیدار می شدند. برخی از آنها به یاد آوردند که پسر می تواند در خواب کمک کند، و از او کمک خواستند، اما به نظر می رسید که قدرت خواب او همراه با تاریکی از بین رفته است.

پس از حدود یک ماه، مردم خسته و ناامید متوجه شدند که این نور خورشید دائمی یک مشکل است. اگرچه آنها هنوز نور را دوست داشتند، اما آرزو کردند آرزو کنند که خورشید بار دیگر در آسمان حرکت کند. هر فردی در ابتدا فکر می کرد که تنها کسی است که این فکر را می کند. و با توجه به عشق مردم به روشنایی و ترس از تاریکی، همه می ترسیدند در ابتدا چیزی در مورد این اشتیاق فزاینده شبانه بگویند. اما به آرامی، به آرامی، همانطور که آنها شروع به اعتماد به یکدیگر کردند، متوجه شدند که همه این احساس را دارند. و بالاخره تصمیم گرفتند که باید کاری کرد.

آنها نزد دختر برگشتند و از او خواستند که خورشید را دوباره به حرکت درآورد. این جادوی او بود که جلوی آن را گرفت، و آنها تصور کردند که جادوی او می تواند آن را دوباره به حرکت درآورد. بنابراین، او دوباره به بالای بلندترین تپه رفت، دستان خود را به سمت آسمان پرتاب کرد و از خورشید خواست حرکت کند. هیچ اتفاقی نیفتاد. او دوباره تلاش کرد. و بار سوم، اما خورشید ثابت ماند. متأسفانه به مردم رو کرد و به آنها گفت که هیچ کاری نمی تواند بکند. قبل از اینکه پایین بیاید برادرش جلوتر به سمت او رفت، و در حالی که لحظه ای طولانی از وحشت رو به افزایش بود. به آرامی به خواهرش گفت: «بگذار من امتحان کنم. همه برای لحظه ای به آن فکر کردند و سپس به این نتیجه رسیدند که این ایده خوبی است.

پس او جای خواهرش را بر بالای بلندترین تپه گرفت و دستانش را به سوی آسمان افکند و از خورشید خواست حرکت کند. خورشید بلافاصله شروع به حرکت کرد و به سمت افق غربی هجوم آورد. در عرض ده دقیقه، خورشید غروب کرده بود، و در مدت زمان پانزده روز ، همجا شب کامل و تاریک بود.

مردم غافلگیر شدند. همگی به بالای تپه آمده بودند تا ببینند آیا جادوی پسر جواب می دهد یا خیر. آنها هیچ آتش روشنی نداشتند - هفته ها بود که به آنها نیاز نداشتند. چیزی همراه خود نداشتند که راهشان را روشن کند. آن‌ها هرگز شب‌ها بیرون نرفته بودند و ترسیده بودند.

در ابتدا، آنها سعی کردند با عجله به خانه بروند تا از تاریکی دور شوند، اما به زودی متوجه شدند که عجله کردن زمانی که نمی‌توانید ببینید کجا می‌روید ایده بدی است. آنها سرعت خود را کاهش دادند، اما همچنان به زمین نگاه می کردند و سعی می کردند هر چه زودتر به خانه برسند. اما بعد، یکی از آنها به بالا نگاه کرد. اوه! او فریاد زد و گفت: نگاه کن! همه به بالا نگاه کردند و سپس همه آنها برای اولین بار ستاره ها را دیدند. آن‌ها هرگز شب‌ها بیرون نرفته بودند و هیچ تصوری از زیبایی باورنکردنی آسمان پر از ستاره نداشتند. همه آنها از عجله به سمت خانه های خود دست کشیدند و ایستادند و با تعجب خیره شدند. و بعد متوجه شدند که چقدر خسته هستند و حالا به آرامی و با احترام بیشتری دوباره به خانه رفتند. همه آنها برای مدت بسیار طولانی خوابیدند.

مردم استراحت کردند و خوشحال شدند از پسر تشکر فراوان کردند و برای اولین بار در زندگی خود از تاریکی قدردانی کردند. سرانجام خورشید دوباره طلوع کرد. همانطور که انجام شد، مردم از تخت خود بیرون آمدند و سرودهای خود را برای جشن آمدن نور خواندند. اما در پایان روز، هنگامی که خورشید شروع به فرورفتن به سمت افق کرد، آنها تمایلی به خواندن آهنگ های غمگین خود نداشتند. در عوض، یکی از نوازندگان شروع به خواندن آهنگ جدیدی کرد، آهنگی آرام و آرام برای شکرگزاری شب. و به زودی بقیه به آن ملحق شدند. این آهنگ جدید غروب آنها شد.

و دختر و پسر با هم بزرگ شدند و هر دو اکنون بسیار محبوب مردم بودند. و مردم با نگاه کردن به آنها، بهترین دوستان و همچنین بهترین تعادل و تناقض در دنیا را می دیدند. تاریکی و روشنایی دو نیمه جدایی ناپذیر از هم که هر یک دیگری را تعریف میکنند و بدون وجود هرکدام از آنها دیگری نیز  وجود نداشته و بی معنا خواهد بود و آنان تا ابد هم خواهند بود.
دیدگاه کاربران  
0/2000

جدیدترین تاپیک ها:

تقویت مهارت های داستان نویسی جزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید.